Genel Şablon

Genel Bilgi   :  Şablon düzenlemeleri hem rahatlık hemde güvenlik açısından web üzerinden değil FTP sunucunuz üzerinden yapılması tavsiye edilir. Dreamweaver gibi bir program ile site tanımlayarak, şablon düzenlemeyi çok daha rahat bir hale getirebilirsiniz.
Dosya   :  Genel site şablonu templates//temp.php dosyasından gelmektedir. Bu dosya sitenin header ve footer kısmını oluşturur. Header ve footer kısmı arasına ana sayfada templates//index.php, iç sayfalarda /page.php dosyası çağrılır.
generateMenuBlocks   :  Kullanım : generateMenuBlocks(,,);

Ör : . Bu kod ile kategoriler en üst seviye ve alt seviye olarak birden fazla blok halinde listelenir. Listeleme şablonu olarak templates//systemDefault/MenuList.php, dış şablon olarak templates//Blocks/DefaultBlock.php kullanılır. Seviye değeri olarak 1 yerine 0 girilirse tek bir block halinde sadece en üst seviye listelenir.

generateTableBox   :  Kullanım : generateTableBox(,,)

Ör : . Bu kod ile templates//systemDefault/MenuList.php, dış şablon olarak templates//Blocks/DefaultBlock.php şablonu çağrılır ve bu şablonda {%BASLIK%} yerine değeri, {%ICERIK%} yerine bölünden dönen değer yapıştırılır.